Sekcje

Opieka Medyczna

Pierwszy w Polsce system opieki medycznej, który nie jest ubezpieczeniem, ale daje więcej niż ubezpieczenie.

Zobacz jakie to proste

Aktualności

03.07.2024
Umowa z przychodniami Świat Zdrowia

W dniu 1 lipca 2024 r. OPTUS podpisał umowę z przychodniami Świat Zdrowia. Uczestnicy programu OPTUS skorzystać mogą z usług przygodni w Toruniu i Bełchatowie.

15.04.2024
Umowa z przychodniami Medyk dla Ciebie, Grabowa 10 i Targowa 16 b w Toruniu

W dniu 1 kwietnia 2024 r. OPTUS podpisał umowę z przychodniami Medyk dla Ciebie oraz Grabowa 10 i Targowa 16b w Toruniu. Więcej informacji o przychodniach na https://…

15.04.2024
Umowa z Przychodnią Medyczną Pramed - Szczecin

W dniu 2 kwietnia 2024 r. OPTUS podpisał umowę z Przychodnią Medyczną Pramed w Szczecinie. Więcej informacji o przychodni wielospecjalistycznej na https://pramed.pl

15.04.2024
Umowa z Dawid Malejka Fizjoterapia - Toruń

W dniu 12 kwietnia 2024 r. OPTUS podpisał umowę z przychodnią rehabilitacyjną - Dawid Majejka Fizjoterpia w Toruniu. Więcej informacji o placówce na https://…

04.03.2024
Umowa z Centrum Stomatologii Wrocław

W dniu 4 marca 2024 r. OPTUS podpisał umowę z Dolnośląskim Centrum Implantologii Stomatologicznej we Wrocławiu. Więcej informacji na dcis.pl

23.01.2024
Nowa przychodnia w Toruniu

W dniu 23 stycznia 2024 r. OPTUS podpisał umowę z Prenatalium.pl Sp. z o.o. w Toruniu. Placówka świadczy usługi z zakresu ginekologii. Więcej na  prenatalium.pl

05.12.2023
Terapia tlenowa Toruń

W dniu 1 grudnia 2023 r. OPTUS podpisał umowę z Normobarią Aqua Toruń. Placówka świadczy usługi z zakresu terapii tlenowej. Więcej na https://normoaqua.pl

05.12.2023
Gabinet stomatologiczny w Golubiu - Dobrzyniu

W dniu 1 listopada 2023 r. OPTUS podpisał umowę z gabinetem Stomatologi i Medycyny Estetycznej Magdaleny Kamińskiej - Jaworuckiej. Siedziba gabinetu mieści się przy ulicy Równinnej 27 w Golubiu - Dobrzyniu.

15.11.2023
Gabinet stomatologiczny w Brodnicy

W dniu 15 października 2023 r. OPTUS podpisał umowę z Prywatnym Gabinetem Stomatologicznym Agnieszki Górtatowskiej. Siedziba gabinetu mieści się w Brodnicy przy ul. Ogrodowej 2a.

Sekcja
Tekst

Proste zasady

Uczestnik Programu OPTUS opłacając comiesięczną składkę gromadzi na swoim indywidulanym koncie medycznym środki umożliwiające diagnostykę i leczenie. Uczestnictwa w Programie nie ogranicza wiek lub stan zdrowia.  Jedna składka umożliwia korzystanie z konta medycznego całej rodzinie. Uczestnik Programu OPTUS  ma  prawo wyboru  dowolnej instytucji ochrony zdrowia znajdującej się na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, z którą OPTUS podpisał umowę o świadczeniu usług medycznych. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa cały zgromadzony, niewykorzystany wkład wypłacany jest w całości.

Ikony
Ikona
OPTUS  dla Ciebie
Podpis
OPTUS dla Ciebie

Udział w programie medycznym OPTUS zapewnia bezpieczeństwo w przypadku nieplanowanych wydatków związanych z leczeniem, profilaktyką i szeroko rozumianą ochroną zdrowia.
Konto medyczne Optus pozwala w wygodny sposób oszczędzać i planować wydatki na zdrowie Uczestnika i jego najbliższych. 
Umożliwia  zakup ze zniżką produktów oferowanych przez sieć sklepów Grupy TZMO oraz sklepu internetowego Bliżej Ciebie.
Gwarancją rzetelności OPTUS są Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych.

Ikona
Wysoki poziom usług
Podpis
Wysoki poziom usług

Nasz system opieki medycznej gwarantuje dostęp do usług we wszystkich komercyjnych placówkach opieki medycznej, z  którymi OPTUS posiada podpisaną umowę o współpracy.
Chętnie korzystamy z sugestii naszych klientów w procesie pozyskiwania nowych placówek medycznych spełniających oczekiwania klienta zarówno pod względem zakresu usług medycznych jak i lokalizacji. 

Nasza sieć placówek medycznych składa się z najlepszych prywatnych gabinetów lekarskich i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Środki zgromadzone na koncie medycznym OPTUS można przeznaczyć na:
- wizyty lekarzy specjalistów bez skierowań 
- leczenie stomatologiczne, protetyczne i ortodontyczne
- badania (m.in. laboratoryjne, USG, rezonans magnetyczny)
- zabiegi chirurgiczne
- zakup pomocy medycznej (m.in. aparatu ortodontycznego, protezy stomatologicznej, okularów, szkieł kontaktowych)
- inne usługi medyczne.

Ikona
Elastyczna składka
Podpis
Elastyczna składka

Uczestnik programu sam określa comiesięczną składkę, którą może w dowolnym momencie podnieść  lub obniżyć  do poziomu ustalonego przez OPTUS.

Największa zaleta programu jest fakt, iż zgromadzone środki nie przepadają. Zwrot niewykorzystanego wkładu następuje, gdy uczestnik wyrazi chęć rezygnacji z programu, a w  przypadku śmierci uczestnika wkład zostaje przekazany osobie przez niego uposażonej.

OPTUS daje więcej niż standardowe ubezpieczenie

  OPTUS Standardowe ubezpieczenie
Dysponowanie wkładem pieniężnym Konto można zamknąć w każdym momencie, a niewykorzystany wkład wycofać bez potrąceń. Niewykorzystanej części składek nie można wycofać.
Postępowanie w razie śmierci beneficjenta Zgromadzony kapitał otrzymuje osoba uposażona. Zgromadzona suma zasila kolektywny fundusz.
Ilość osób objętych opieką medyczną cała rodzina bez dodatkowych opłat zazwyczaj jedna osoba
Wiek osoby objętej opieką medyczną brak barier wiekowych poniżej 60 roku życia
Wysokość składki określa sam zainteresowany określona przez ubezpieczyciela
Dostępność usług bez ograniczeń Brak możliwości korzystania z niektórych usług 
(np. pełnej stomatologii i wykonania okularów) przy opłacaniu niższej składki.
Ograniczenia w leczeniu wypadków spowodowanych uprawianiem sportu 
(np. nurkowaniem czy paralotniarstwem).